Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

Za nami etap kwalifikacyjny Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy. Ruszyły więc przygotowania do finału zawodów, który w tym roku odbędzie się 31.05.2016 r. w Zespole Szkół w Dobczycach. W dniu 14.04.2016 r., na zaproszenie pana Dyrektora Bogusława Lichonia, zespół koordynujący finał zawodów spotkał się w budynkach ZS w Dobczycach, aby ustalić szczegóły przebiegu etapu finałowego.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Myślenicach, Zespołu Szkół w Dobczycach, Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich – Maltańska Służba Medyczna oraz Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna. W organizację zawodów włączają się ponadto certyfikowani instruktorzy Polskiej Rady Resuscytacji, lekarze ze specjalizacją z medycyny ratunkowej, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach, Uniwersytet Pedagogicznego w Krakowie- Katedra Bezpieczeństwa i ZPO w Głogoczowie- inicjator i organizator zawodów z pierwszej pomocy dla szkół podstawowych i gimnazjów od 2008 r.

Na poszczególne drużyny czekają zadania polegające na reagowaniu w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Specjaliści z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, obecni na spotkaniu, omawiali tematykę scenek oraz niezbędne materiały, potrzebne do ich przeprowadzania. Scenki będą odgrywane przez odpowiednio przygotowanych wolontariuszy m.in.: Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna, Szkoły Młodych Ratowników, studentów UP, którzy mają duże doświadczenie w odtwarzaniu realnych sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, a ich gra aktorska stanowi prawdziwe wyzwanie dla zmagających się drużyn. Ponadto ustalono taki przebieg zawodów, aby poszczególne zespoły szkolne mogły sprawnie przechodzić między scenkami, jednocześnie nie porozumiewając się miedzy sobą. Uczestnicy spotkania mieli okazję również przekonać się, jak szeroką ofertę edukacyjną ma Zespół Szkół w Dobczycach, w tym propozycję Liceum ogólnokształcącego o profilu ratowniczym, które realizuje rozszerzony program nauczania o zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i szeroko rozumianego bezpieczeństwa w zagrożeniach zdrowia i życia. Uczniowie tego liceum wraz z panią Moniką Wojnarowską oraz panem Pawłem Kniaziowskim będą w trakcie finału dbać o to, aby nie tylko organizacja zawodów przebiegła sprawnie (około 70 uczniów będzie ocenianych w trzech scenkach, z których każda trwa około 10 min), ale także miło i atrakcyjnie spędzili czas.

OZ

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13