Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

Uwaga! Uwaga!


Projekt „Szkoła Młodych Ratowników” tym razem jest realizowany przez Fundację Zostań Mistrzem i współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków, w ramach realizacji w 2016 roku zadań publicznych w zakresie zdrowia publicznego, i skierowany jest do uczniów klas szóstych krakowskich szkół podstawowych.
Serdecznie zapraszamy krakowskie szkoły podstawowe do udziału w jesiennej edycji projektu SMR, skierowanej do uczniów klas szóstych tych placówek.
Założeniem programu jest przeszkolenie młodzieży w podstawowym zakresie udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, w tym wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zastosowania automatycznego defibrylatora zewnętrznego.


Podczas trzygodzinnych zajęć poruszana będzie również problematyka zadławień, silnego krwawienia oraz postępowania w sytuacjach kiedy poszkodowany jest nieprzytomny, ale oddycha – czyli pozycji bezpiecznej.
Każda z przeszkolonych klas otrzyma także plakat w formacie A2 „Pierwsza pomoc w sytuacjach zagrożenia życia” z algorytmem postępowania, aby w takich potencjalnych sytuacjach móc szybko zareagować.
Główny nacisk w realizowanym projekcie położony jest aspekt praktyczny, tak aby każdy uczeń mógł samodzielnie wykonać ćwiczenia na odpowiednim sprzęcie i pod okiem czujnego instruktora, korygującego potencjalne niedociągnięcia. Czekamy na zgłoszenia tutaj, telefonicznie: 601 36 56 46 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oprac. KSJ

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13