Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

Od realizacji pierwszego projektu Szkoły Młodych Ratowników (SMR) minęło kilka lat, w trakcie których certyfikowani Instruktorzy Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji przekazywali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy tysiącom uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na terenie Powiatu Myślenickiego. Idea Szkoły Młodych Ratowników jednoczy młodych ludzi, nie tylko tych mieszkających na terenie Powiatu Myślenickiego, ale również mieszkających w Krakowie, na Litwie czy w Szwajcarii.

By zachęcić do wspólnego działania uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, Starostwo Powiatowe w Myślenicach zorganizowało spotkania rekrutacyjne do powiatowej grupy SMR oraz szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, w ramach realizowanego od kilku lat edukacyjnego programu z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pierwsze spotkania rekrutacyjne do powiatowej grupy Szkoły Młodych Ratowników, które miały miejsce w Gimnazjum nr 3 w Myślenicach oraz w Gimnazjum w Dobczycach już za nami.

Uczniowie, którzy pojawili się na spotkaniu, zrealizowali program zajęć z zakresu pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Podczas spotkania nauczyli się m.in. prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową czy stosować automatyczny defibrylator zewnętrzny. Wszystkie merytoryczne zagadnienia prowadzone były w oparciu o najnowsze Wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji. Młodzi ratownicy, nie tylko posiedli podstawową wiedzę niezbędną do ratowania życia, ale również będą wkrótce mogli przekazać ją innym. Jeszcze w tym roku, w szkołach z terenu Powiatu, które aktywnie propagują działania z zakresu udzielania pierwszej pomocy, odbędą się szkolenia w tym zakresie, w których również będą uczestniczyć wolontariusze SMR.

Niewątpliwie należy doceniać zaangażowanie naszej młodzieży ze Szkoły Młodych Ratowników. Czasami, gdy decydują sekundy, potrzeba szybkiej i pewnej reakcji. Umiejętność udzielenia pomocy znacznie poprawia efekty pracy służb ratunkowych - dlatego docieramy już do najmłodszych, by to oni byli przykładem dla innych, że warto pomagać- podsumował wicestarosta Tomasz Suś.

Dzięki spotkaniom, grupa wzbogaciła się o 40 nowych, chętnych do współpracy wolontariuszy. Działania te pozwalają na zwiększenie wiedzy oraz budowanie pozytywnych postaw w odniesieniu do udzielania Pierwszej Pomocy przez kolejne grupy osób. Realizacja edukacyjnych działań z zakresu pierwszej pomocy możliwa jest dzięki środkom z Budżetu Powiatu Myślenickiego.
Jeśli jesteś zainteresowany, zapisz się do SZKOŁY MŁODYCH RATOWNIKÓW!

Najbliższe spotkania:
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach, ul. Jagiellońska 8, 28.11.2016 r., (poniedziałek), godz.: 15:00.
Gim. nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach, ul. J. Sobieskiego 1
30.11.2016 r.(środa)godz.: 16:00.
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, ul. Szkolna 34
1.12.2016 r.(czwartek) godz.: 15:15.
ZDJĘCIE- G. Kasza- Gimnazjum w Dobczycach
OZ

Więcej zdjęć w naszej galerii!

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13