Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w Gimnazjum w Dobczycach zainaugurowało zajęcia w szkołach z terenu Powiatu Myślenickiego. Powiatowa grupa Szkoły Młodych Ratowników, która wzbogaciła się o 19 wolontariuszy z Gminy Dobczyce, od razu wzięła się do intensywnej pracy. Wraz z opiekunem i jednocześnie certyfikowanym instruktorem Europejskiej Rady Resuscytacji wolontariusze przeszkolili 150 uczniów gimnazjum z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nadrzędnym założeniem projektu Szkoły Młodych Ratowników, oprócz przeszkolenia,  w szczególności– dzieci i młodzieży – z zakresu pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, jest propagowanie idei pomocy innym i ratowania życia. Od kilku lat Starostwo Powiatowe w Myślenicach realizuje program pn.: „Edukacyjny program z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w Powiecie Myślenickim”. Dzięki środkom z budżetu Powiatu Myślenickiego, Unii Europejskiej oraz Funduszu Szwajcarskiego przeszkolono w ciągu ostatnich sześciu lat kilkanaście tysięcy osób.

Wolontariusze spisali się rewelacyjnie, wykazując się talentem pedagogicznym. „Uczniowie bardzo miło nas powitali, uczestnicząc aktywnie w naszych zajęciach. Pod czujnym okiem instruktora mogliśmy przekazać naszym kolegom niezwykle cenne informacje i rady, które kiedyś mogą uratować ludzkie życie” – podkreśliła jedna z nowych wolontariuszek.

Liczymy na to, że kolejni wolontariusze wyrażą chęć dołączenia do powiatowej grupy SMR, abyśmy nadal mogli docierać do jak największej liczby osób. Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Gabrieli Kaszy oraz Wiktorii Ślęczki, która jest głównym dobczyckim koordynatorem SMR.

 

OZ

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13