Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

 

                Uprzejmie informujemy, że dzięki środkom finansowym z budżetu Powiatu Myślenickiego w roku 2017 odbędzie się trzecia edycja Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zeszłoroczne wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem ze strony szkół, które pozytywnie oceniły przebieg zawodów, jak i samą jego organizację. Dlatego też po raz kolejny zapraszamy Państwa uczniów do udziału w zawodach.

Cele Zawodów są niezmienne -propagowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, propagowanie wolontariatu, rozwijanie umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości i umiejętności podczas udzielania pierwszej pomocy. Część teoretyczna i praktyczna zawodów dostosowana jest do poziomu wiedzy i umiejętności odrębnie dla trzech poszczególnych etapów kształcenia tj. ustala się trzy odrębne kategorie dla Zawodów : kategoria szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Zarówno w części teoretycznej, jak i  praktycznej obowiązywać będą wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2015.

Podobnie jak w roku ubiegłym, zawody przebiegają dwuetapowo: etap kwalifikacyjny (szkolny) i finałowy wg. następującego harmonogramu:

  • 06.03.2017 r.- etap kwalifikacyjny zawodów rozpoczyna się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 10:35, a czas wypełniania testu nie może być dłuższy niż 30 minut.
  • 31.05.2017 r.- etap finałowy w Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach, ul. Szkolna 20,  32-410 Dobczyce, rozpoczyna się o 900, o godzinie 1400 zakończenie konkursu i ogłoszenie wyników.

     Zgodnie z zapisami regulaminu prosimy państwa o przesłanie zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do  20 lutego 2017 r. , na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu, w formie skanu, z podpisem Dyrektora Szkoły i pieczęcią. Nie ma konieczności wysyłania zgłoszenia w wersji papierowej. Pozostałe terminy zostały uwzględnione w harmonogramie, stanowiącym załącznik nr 2 do regulaminu. Prosimy również o dostarczenie wraz z testami załącznika nr 4 do regulaminu. Regulamin został wysłany do wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. 

Bardzo prosimy o uwzględnienie terminowości nadsyłania danych i dokumentacji, która ułatwi pracę Zespołu, jak i samą organizację. Informacje dotyczące przygotowań, przebiegu i wyników zawodów będą przekazywane w formie elektronicznej : drogą e-mail oraz na stronie www.smr.myslenicki.pl.

W razie pytań proszę o kontakt z Wydziałem Promocji i Ochrony Zdrowia: 12 372 76 60. Osoby do kontaktu- Małgorzata Piekarz, Karolina Boryczko, Małgorzata Bajer.


W imieniu Zespołu ds. Organizacji Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy

 

/-/ Małgorzata Bajer

  Kierownik Wydziału Promocji

i Ochrony Zdrowia

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13