Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

            Etap zgłoszeń do Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy w roku 2017 już za nami. W eliminacjach swój udział zadeklarowało 26 szkół podstawowych, 22 gimnazja i 6 szkół ponadgimnazjalnych. Obecne zawody są kontynuacją pomysłu p. Krzysztofa Kani- Dyrektora ZPO w Głogoczowie, który przez kilka poprzednich lat organizował zawody dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

            W tegorocznych zmaganiach będą brać udział zarówno szkoły, które uczestniczyły w  ubiegłorocznych zawodach, a także pojawią się również szkoły, które będą uczestniczyć po raz pierwszy w takiego rodzaju wydarzeniu. Część teoretyczna i praktyczna zawodów dostosowana jest do poziomu wiedzy i umiejętności odrębnie dla trzech poszczególnych etapów kształcenia: kategoria szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej obowiązują wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2015.

            Zainteresowani uczniowie ze szkół, które zdeklarowały swój udział w zawodach, będą pisać test, który stanowi element szkolnych kwalifikacji do etapu finałowego. Etap kwalifikacyjny zawodów odbędzie się 06.03.2017 r. i rozpocznie się o godzinie 10:00, a trwać będzie do godziny 10:35.

            Kolejny etap, do którego awansuje 7 szkół (6 szkół ponadgimnazjalnych), z każdej z trzech kategorii zawodów, odbędzie się 31 maja 2017 r. w Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach, ul. Szkolna 20, 32-410 Dobczyce. Wówczas zmagania będą obejmować głównie działania praktyczne- każdy zespół będzie uczestniczył w 3 różnych scenkach, wpisujących się w tematykę z zakresu pierwszej pomocy.

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13