Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

W dniu 10.04.2017 r., na zaproszenie Pana Dyrektora Bogusława Lichonia w ZS w Dobczycach odbyło się spotkanie Zespołu koordynującego Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy w celu ustalenia szczegółów ich przebiegu.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w
Myślenicach, Zespołu Szkół w Dobczycach, a także lekarz medycyny ze specjalizacją z medycyny ratunkowej i kierownik Stacji Pomocy Doraźnej przy SPZOZ w Myślenicach – Zbigniew Klich, Certyfikowany Instruktor Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji – Katarzyna Szoch – Jędrys, młodszy aspirant Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP w Myślenicach oraz ratownik medyczny przy SPZOZ w Myślenicach – Piotr Kutrzeba, oraz instruktor pierwszej pomocy w Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna i nauczyciel w Zespole Szkół w Dobczycach – Monika Nowak – Wojnarowska. W organizację zawodów włączają się ponadto: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie - Katedra Bezpieczeństwa, Powiatowa Grupa: Szkoła Młodych Ratowników, Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich – Maltańska Służba Medyczna, Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna, Myślenicka Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z psami i ZPO w Głogoczowie- inicjator i organizator zawodów z pierwszej pomocy dla szkół podstawowych i gimnazjów od 2008 r.

Na drużyny czekają zadania polegające na reagowaniu w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Specjaliści z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, obecni na spotkaniu, omawiali tematykę scenek oraz niezbędne materiały, potrzebne do ich przeprowadzania.

Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy odbędą się 31 maja br. w Zespole Szkół w Dobczycach. W finale zawodów zmierzy się 10 szkół podstawowych, 10 szkół gimnazjalnych i 6 ponadgimnazjalnych.

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13