Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

Za nami podsumowanie działalności Szkoły Młodych Ratowników (SMR) w roku szkolnym 2016/2017 r. , które odbyło się 22 czerwca br. w budynku Starostwa Powiatowego w Myślenicach. Centralą kierującą działaniami grupy wolontariuszy, głównie z gimnazjów, jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach a systematyczne spotkania SMR, dzięki przychylności Dyrekcji, odbywają się w Gimnazjum Nr 1 w Myślenicach oraz w Gimnazjum w Dobczycach. Od początku tego roku udało się przeszkolić ponad 1800 osób w prawie 30 szkołach we wszystkich gminach na terenie powiatu.

Spotkanie rozpoczęła Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia, krótko przypominając najciekawsze fakty z siedmioletniej już historii SMR, a Wicestarosta Powiatu Myślenickiego podkreślał, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi oraz jak istotne jest kształtowanie wśród młodych ludzi wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które to cele są realizowane w ramach programu, który po programie profilaktyki próchnicy i programie profilaktyki sepsy jest trzecim dużym programem dla dzieci i młodzieży finansowanym z budżetu Powiatu Myślenickiego.
Podczas spotkania wręczono podziękowania dyrektorom szkół, w których odbywają się spotkania SMR, a których zaangażowanie i pomoc w funkcjonowanie grupy jest nie do przecenienia. Podziękowania i upominki zostały również przekazane dla najbardziej aktywnych wolontariuszy. Wręczono również podziękowanie certyfikowanej Instruktor Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji oraz opiekun SMR- Pani Katarzynie Szoch- Jędrys. Należy wspomnieć, że pierwsza najprężniej działająca grupa powstała i rozwijała się w Gimnazjum Nr 1 w Myślenicach już kilka lat temu dzięki współpracy i osobistemu zaangażowaniu Dyrektora Tadeusza Jarząbka.
Liczba przeszkolonych osób na dzień dzisiejszy przekroczyła już 20.000 i ciągle wzrasta. SMR dopracowała się swoich materiałów edukacyjnych w postaci broszur i filmów instruktażowych, gdzie w scenkach sytuacyjnych występują nasi wolontariusze. Aktualnie drużyna wolontariuszy liczy około 50 osób, głównie uczniów z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach oraz Gimnazjum w Dobczycach, jednak na spotkania docierają również uczniowie z innych placówek m.in.: z Sułkowic czy z Myślenic. Szczegółowe informacje o terminach spotkań umieszczane są na facebooku Powiatu Myślenickiego oraz stronie internetowej www.smr.myslenicki.pl.
OZ

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13