Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

Szkoła Młodych Ratowników to grupa działająca przy Wydziale Promocji i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Myślenicach, której głównym celem jest edukacja i promocja pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Powiatowy SMR włącza się również w inne działania dotyczące zdrowia. Tym razem, wolontariusze SMR uczestniczyli od 30 czerwca do 1 lipca w VI edycji akcji pn: „Czyste Tatry”.

 

Akcja opiera się na sprzątaniu tatrzańskich szlaków i promocji zdrowego środowiska naturalnego. Głównym zadaniem naszych wolontariuszy u podnóża Tatr było układanie mozaiki z 6 ton surowców wtórnych. Wolontariusze SMR byli jednymi z najbardziej zaangażowanych w stworzenie wielkiego białego orła. Mozaika została utworzona z regranulatu z przetworzonej folii, a następnie zabarwiona różnymi kolorami.

„To dwa dni ciężkiej, męczącej, deszczowej, wietrznej oraz słonecznej pracy... Ale jak to u nas zawsze bywa... Z wspaniałymi ludźmi, atmosferą i przede wszystkim ogromną chęcią WALKI, bowiem nawet w czasie deszczu daliśmy radę”- podkreślił Mateusz Kasza, uczestnik akcji i jednocześnie jeden z najbardziej aktywnych wolontariuszy SMR, działający w jej strukturach od samego początku.

W akcji wzięli udział: Katarzyna Szoch- Jędrys- opiekun SMR, Elżbieta, Roksana i Szymon Gorączko, Agata Bajer, Mateusz Stańczyk i Mateusz Kasza. Dwa dni pracy na ogromnej powierzchni, przy użyciu ok. 3800 szt. gwoździ oraz śledzi opłaciły się. Na chwilę obecną mozaika otrzymała status rekordu Polski. Z niecierpliwością oczekujemy jednak informacji o uzyskaniu rekordu Guinnessa!

#czystetatry2017

Oprac. OZ
Zdjęcia: Szkoła Młodych Ratowników

19665306 1337783876318723 458073350971153569 n

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13