Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

Wolontariusze Szkoły Młodych Ratowników gościli podczas III Turnieju Rodzinnego Tenisa Ziemnego, który odbył się 22 lipca 2017 roku. Organizatorem wydarzenia był Dobczycki Klub Tenisowy TOP SPIN.

Wolontariusze podczas trwania turnieju przeszkolili ponad 50 osób z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym z prawidłowej obsługi defibrylatora zewnętrznego (AED). Uczestnicy chętnie próbowali swoich sił w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach, pod czujnym okiem wolontariuszy SMR. Dla najmłodszych zostały przygotowane malowanki, dzięki którym każde dziecko wiedziało, czym jest numer alarmowy 112 i kiedy należy go użyć. Całość zagadnień podejmowanych podczas szkolenia była dostosowana do wieku uczestników. Dzięki spotkaniu ze Szkołą Młodych Ratowników, każde dziecko obecne na turnieju wie, jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dlatego podczas trwania turnieju, nie straszne były skurcze, które przytrafiały się uczestnikom- zarówno wolontariusze, jak i przeszkoleni uczestnicy turnieju, starali się pomóc.

Organizatorom serdecznie gratulujemy takiej inicjatywy i mamy nadzieję na dalszą współpracę na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu myślenickiego.

Dziękujemy wolontariuszom SMR za zaangażowanie:


Mateusz Kasza, Mateusz Stańczyk, Gabriela Kasza, Roksana Gorączko, Maciek Braś, Lena Pabian, Kamila Sikora, Maksymilian Bajer.

Nagrody w turnieju zostały ufundowane przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

OZ

Zdjęcia: Szkoła Młodych Ratowników

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13