Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

            Uprzejmie informujemy, że dzięki środkom finansowym z budżetu Powiatu Myślenickiego w roku 2018 odbędzie się czwarta edycja Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy. W ubiegłym roku wydarzenie to cieszyło się zainteresowaniem zarówno ze strony nauczycieli, jak i samych uczniów, którzy pozytywnie ocenili przebieg Zawodów, jak i samą ich organizację. Dlatego też po raz kolejny zapraszamy Państwa do udziału w Zawodach.

Celem Zawodów jest propagowanie i rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia
i życia, a także promowanie wolontariatu i postaw pomocowych w odniesieniu do drugiego człowieka.
Część teoretyczna i praktyczna Zawodów dostosowana jest do poziomu wiedzy
i umiejętności odrębnie dla trzech kategorii:

  • kategoria szkół podstawowych- klasy IV-VII szkół podstawowych
  • kategoria oddziałów gimnazjalnych- klasy II i III oddziałów gimnazjalnych przy szkołach podstawowych
  • kategoria szkół ponadgimnazjalnych.

Zarówno w części teoretycznej, jak i  praktycznej obowiązywać będą wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2015.

Podobnie jak w roku ubiegłym, Zawody będą przebiegać dwuetapowo: etap kwalifikacyjny (szkolny) i finałowy wg. następującego harmonogramu:

·         23.03.2018 r.- etap kwalifikacyjny Zawodów rozpocznie się o godz. 10:00 i będzie trwał do godz. 10:35, a czas wypełniania testu nie może być dłuższy niż 30 minut.

·         6.06.2018 r.- etap finałowy w Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach, ul. Szkolna 20,  32-410 Dobczyce, rozpocznie się o 900, o godzinie 1400  planuje się zakończenie Zawodów i ogłoszenie wyników.

            Zgodnie z zapisami regulaminu, prosimy Państwa o przesłanie zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12 marca 2018 r., na formularzu stanowiącym
załącznik nr 1 do regulaminu, w formie skanu, z podpisem Dyrektora Szkoły i pieczęcią.
Nie ma konieczności wysyłania zgłoszenia w wersji papierowej. Pozostałe terminy zostały uwzględnione w harmonogramie, stanowiącym załącznik nr 2 do regulaminu. Przystąpienie ucznia do wypełnienia testu musi być poprzedzone uzyskaniem zgody rodzica/ opiekuna, którą stanowi załącznik nr 4 do regulaminu. Zgodę należy dołączyć do wypełnionego testu. Brak zgody wyklucza możliwość przyjęcia testu do oceny przez Zespół ds. Organizacji Zawodów Pierwszej Pomocy.

Bardzo prosimy o uwzględnienie terminowości nadsyłania danych i dokumentacji, która ułatwi pracę Zespołu, jak i samą organizację. Informacje dotyczące przygotowań, przebiegu i wyników Zawodów będą przekazywane w formie elektronicznej: za pośrednictwem poczty
e-mail oraz na stronie
www.smr.myslenicki.pl.

W razie pytań, proszę o kontakt z Wydziałem Promocji i Ochrony Zdrowia: tel: 12 372 76 60. Osoby do kontaktu: Małgorzata Bajer, Małgorzata Piekarz.

REGULAMIN ZAWODÓW

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13