Powiat - integracja na rzecz edukacji z pierwszej pomocy


Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, jakie pojawiły się

Na ratunek Szwajcarom - Gimnazjaliści uczą pierwszej pomocy


W niedzielnym wydaniu Kroniki Krakowskiej TVP Kraków (16.03.2014…

Wolontariusze Powiatowej Szkoły Młodych Ratowników uczą pierwszej pomocy w Szwajcarii

Przeszkoliliśmy 3 tysiące chętnych w zakresie pierwszej pomocy!


Otrzymanie kolejnej puli środków z Funduszu Szwajcarskiego…

Previous Next Play Pause

Upłynął termin przesyłania zgłoszeń do Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy

 

            Etap zgłoszeń do Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy w roku 2018 już za nami. W eliminacjach swój udział zadeklarowało 23 szkoły podstawowe, 17 oddziałów gimnazjalnych przy szkołach podstawowych i 6 szkół ponadgimnazjalnych.

            W tegorocznych zmaganiach będą brać udział zarówno szkoły, które uczestniczyły w  ubiegłorocznych zawodach, a także pojawią się szkoły, które będą uczestniczyć po raz pierwszy w takiego rodzaju wydarzeniu. Część teoretyczna i praktyczna zawodów dostosowana jest do poziomu wiedzy i umiejętności odrębnie dla trzech poszczególnych etapów kształcenia: kategoria szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej obowiązują wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji 2015.

            Zainteresowani uczniowie ze szkół, które zdeklarowały swój udział w zawodach, będą pisać test, który stanowi element szkolnych kwalifikacji do etapu finałowego. Etap kwalifikacyjny zawodów odbędzie się 23.03.2018 r. i rozpocznie się o godzinie 10:00, a trwać będzie do godziny 10:35.

            Finał Zawodów odbędzie się 6 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach, ul. Szkolna 20, 32-410 Dobczyce. Wówczas zmagania będą obejmować głównie działania praktyczne- każdy zespół będzie uczestniczył w 3 różnych scenkach, wpisujących się w tematykę z zakresu pierwszej pomocy.

 

Lista szkól, które zdeklarowały swój udział w kategorii: szkoły podstawowe:

 

1.         Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach

2.         Szkoła Podstawowa nr 1 w Tokarni im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

3.         Szkoła Podstawowa im. W. Orkana w Wiśniowej

4.         Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu

5.         Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach

6.         Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza III Wielkiego w Zasani

7.         Szkoła Podstawowa im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej

8.         Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa w Jasienicy

9.         Zespół Placówek Oświatowych im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce

10.       Zespół Placówek Oświatowych w Głogoczowie

11.       Zespół Placówek Oświatowych w Biertowicach, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biertowicach

12.       Zespół Placówek Oświatowych w Harbutowicach Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Harbutowicach

13.       Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobczycach ul. Szkolna 43, 32-410 Dobczyce

14.       Szkoła Podstawowa nr 4 im. Św. Jadwigi Królowej w Myślenicach

15.       Szkoła Podstawowa w Bogdanówce

16.       Szkoła Podstawowa nr 1 im. K.K. B Baczyńskiego  w Dobczycach

17.       Zespół Placówek Oświatowych w Osieczanach

18.       Szkoła Podstawowa w Kobielniku

19.       Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworniku

20.       Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Stadnikach

21.       Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Trzemeśnia

22.       Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sułkowicach

23.       Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Stróży

 

Lista szkól, które zdeklarowały swój udział w kategorii: oddziały gimnazjalne przy SP:

 

1.         Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach- Oddziały Gimnazjalne przy SP

2.         Szkoła Podstawowa im. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach Oddziały Gimnazjalne przy SP

3.         Szkoła Podstawowa nr 1 w Tokarni im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia

4.         Szkoła Podstawowa im. W. Orkana w Wiśniowej-

5.         Zespół Placówek Oświatowych im. H. Sienkiewicza w Krzczonowie-

6.         Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Jaworniku

7.         Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Skomielnej Białej

8.         Zespół Placówek Oświatowych im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Krzywaczce

9.         Zespół Placówek Oświatowych w Głogoczowie

10.       Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Krzeczowie

11        Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

12.       Szkoła Podstawowa nr 2 w Dobczycach ul. Szkolna 43, 32-410 Dobczyce

13.       Szkoła Podstawowa nr 4 im. Św. Jadwigi Królowej w Myślenicach

14.       Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach

15.       Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Lubniu

16.       Zespół Placówek Oświatowych w Rudniku

17.       Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Trzemeśni

Lista szkól, które zdeklarowały swój udział w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne:

 

1.         Zespół Szkół im. Józefa Tischnera w Dobczycach

2.         Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach

3.         Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach

4.         Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach

5.         Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach

6.         Prywatne Szkoły w Myślenicach

 

 

Zadzwoń do nas+48 12 274 97 00
Wyślij nam wiadomość:m.bajer@myslenicki.pl
Odwiedź nasMyślenice, Reja 13