Powiat Myślenicki współpracuje w zakresie edukacji i promocji pierwszej pomocy z następującymi instytucjami i organizacjami :

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach ul. Szpitalna 2, 32-400 Myślenice tel.12-273-03-24,12-272-10-85,372-06-70

Szpital zapewnia ciągły dyżur na wypadek urazów i stanów zagrożenia życia dla populacji powiatu myślenickiego ale także ościennych powiatów w zakresie rejonu operacyjnego karetek. W szpitalu znajdują się m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy, lądowisko dla śmigłowców sanitarnych, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Stacja Pomocy Doraźnej realizuje wyjazdy do nagłych wypadków i zachorowań na bazie karetek : reanimacyjnej (1) i podstawowych (3 w tym jedna dyżurująca 12 godzin). Zespoły składają się z kwalifikowanych ratowników medycznych a w karetce R do wezwania wyjeżdża także lekarz.

Współpraca – udział zespołów w imprezach z pierwszej pomocy organizowanych przez powiat oraz udział lekarza w zaspole ds. organizacji zawodów z pierwszej pomocy.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej 32-400 Myślenice
ul. Przemysłowa 9, Sekretariat :tel. 012 37 34 120, fax 012 37 34 106, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komenda realizuje działania edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy i zapobiegania nieszczęśliwym zdarzeniom w szkołach i w odniesieniu do ludności. Strażacy – ratownicy wyjeżdżają do wypadków drogowych i innych jak np. utonięcia.

W zakresie pierwszej pomocy współpracuje z powiatem uczestnicząc w pokazach sprzętu ratowniczego i ratownictwa na imprezach organizowanych przez powiat a także poprzez uczestnictwo w organizacji zawodów pierwszej pomocy – m.in. przygotowanie scenek.

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna
ul. Totus Tuus 34, 30-443 Kraków, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Oddział Myślenice.

Stowarzyszenie współpracuje z powiatem myślenickim w organizacji zawodów pierwszej pomocy – przygotowanie testów i scenek.

ZPO w Głogoczowie, 32-444 Głogoczów 297, tel./fax 012 273 77 12

Szkoła współpracuje z powiatem myślenickim w organizacji zawodów pierwszej pomocy – przygotowanie testów i scenek.

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich – Pomoc Maltańska al. Kasztanowa 4a; 30-227 Kraków

Fundacja współpracuje z powiatem myślenickim w organizacji zawodów pierwszej pomocy – przygotowanie testów i scenek, udział w komisji oceniającej.

Polska Rada Resuscytacji: ul. Radziwiłłowska, 4 31-026 Kraków

Sprawuje nadzór merytoryczny nad edukacją z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy na terenie Powiatu Myślenickiego.

Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Myślenicach- : 32-400 Myślenice, ul. Ogrodowa 19 A.

Na terenie Powiatu Myślenickiego realizują: szkolenia Ratownik Wodny, obsługe Ratowniczą basenów oraz akwenów wodnych, szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci oraz dorosłych, naukę i doskonalenie pływania.

Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Psami- Grupa współpracuje z powiatem myślenickim w organizacji zawodów pierwszej pomocy –udział w komisji oceniającej.

Zespół Szkół w Dobczycach- współpraca w zakresie organizacji Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy. W zespole prężnie działa Liceum ogólnokształcące o profilu ratowniczym.